Golem

Keďže som sa rozhodol po dlhšej odmlke opäť písať, bolo by fér vysvetliť, prečo tá odmlka vôbec nastala. Primárnym dôvodom bol Golem Trader. Firma, na ktorú som sa chcel maximálne sústrediť. Zaoberali sme sa v nej algoritmickým obchodovaním so zameraním na bitcoinové deriváty. Bola to zatiaľ najväčšia biznisová výzva v mojom živote.

Písanie mi vždy pomáhalo pri rozmýšľaní. Keď ale budujete firmu, ktorej úspech stojí a padá na duševnom vlastníctve, tak je nelogické ventilovať myšlienky do verejného priestoru. Dnes viem, že to nebolo úplne zlé rozhodnutie, ale malo aj svoje nevýhody.

Medzi výhody celkom  určite patrilo, že bol Golem prvou firmou svojho druhu v Čechách a tiež jednou z prvých na svete. Prakticky sme nemali konkurenciu. Tešilo ma, že sme naskočili na tú správnu vlnu v správnom čase a uspeli sme.

Od môjho príchodu do Prahy ubehlo šesť rokov. Dnes už konkurencia existuje. Preto si myslím, že sa o veciach môžem baviť viac otvorene. Možno mi môj blog pomôže utriediť si myšlienky a snáď dostanem aj zaujímavú spätnú väzbu.

Pridaj komentár